GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 754293
*
nr 75 4293
FAT
Gefle, vinranka, Dia36
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik vinranka
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
FAT
nr 75 4293
FAT
Gefle, vinranka, Dia36
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2001 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik vinranka
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42